Boutique Hotels +48 798 178 178
+48 798 178 178
+48 798 178 178

Atrakcje turystyczne Łodzi

10 sierpnia 2021

Łódź to jedno z największych miast Polski. Jest kolebką rodzimej sztuki filmowej, ale oferuje również cały szereg innych atrakcji dedykowanych turystom w każdym wieku. Z pewnością jest znakomitym wyborem na city break. Zwłaszcza latem sporo się tu dzieje, a oferta kulturalno-rozrywkowa przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Jeśli Wy także pragniecie wybrać się do Łodzi na weekend lub na dłużej, to przeczytajcie nasz artykuł. Dowiecie się z niego, co warto zobaczyć w tym mieście. 

Łódź to jedno z największych miast Polski. Jest kolebką rodzimej sztuki filmowej, ale oferuje również cały szereg innych atrakcji dedykowanych turystom w każdym wieku. Z pewnością jest znakomitym wyborem na city break. Zwłaszcza latem sporo się tu dzieje, a oferta kulturalno-rozrywkowa przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Jeśli Wy także pragniecie wybrać się do Łodzi na weekend lub na dłużej, to przeczytajcie nasz artykuł. Dowiecie się z niego, co warto zobaczyć w tym mieście. 

Ulica Piotrowska

O ulicy Piotrowskiej słyszał niemal każdy, nawet ci, którzy w Łodzi nigdy nie byli. To najsłynniejszy deptak w Polsce będący centrum stolicy województwa łódzkiego. Ulica ciągnie się przez 4,2 km i łączy ze sobą Plac Wolności i Niepodległości. Przy Piotrowskiej znajdują się liczne lokale gastronomiczne, puby, a także sklepy, butiki, no i oczywiście zabytkowe kamienice. Tutaj znajduje się także słynna Aleja Gwiazd.

Muzeum miasta Łodzi

Pragnąc poznać historię stolicy województwa łódzkiego, koniecznie wybierzcie się do Muzeum Miasta Łodzi. Znajduje się ono w pałacu Izraela Poznańskiego zwanego także „łódzkim Luwrem”. Ta wyjątkowa budowla zachwyca swoją architekturą zarówno od zewnątrz, jak i od środka. To miejsce z pewnością warte odwiedzenia.

Zielone atrakcje w Łodzi

Na terenie Łodzi znajduje się ogród botaniczny będący idealną przestrzenią do spacerów z całą rodziną lub w pojedynkę. Na jego obszar składa się ogród japoński, alpinarium, arboretum, a także dział roślin leczniczych oraz przemysłowych. Będąc w Łodzi, warto odwiedzić także palmiarnię oraz miejskie parki. Do najbardziej popularnych należą Park Źródliska, Las Łagiewnicki czy park na Rudzkiej Górze. To idealne przestrzenie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają obcować z naturą i potrzebują odrobiny wyciszenia.

Muzeum Kinematografii

Łódź znana jest ze swojej filmowej historii. To tutaj zlokalizowana jest słynna „Filmówka”, którą skończyło wiele polskich sław. Łódź była również scenerią dla wielu filmów, nic zatem dziwnego, że to tutaj właśnie powstało Muzeum Kinematografii. Jego zbiory obejmują aż 50 tys. eksponatów.

Łódzkie getto

Podczas II Wojny Światowej na terenie miasta znajdowało się również getto żydowskie liczące około 400 ha powierzchni. W latach 1940-1944 przetrzymywano w nim aż 200 tys. osób. Obecnie na jego obszarze znajduje się muzeum getta, które jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia, jeśli chcemy lepiej poznać historię miasta.

Księży Młyn

Łódź słynie również ze swojej fabrycznej przeszłości. Jeśli chcecie ją bliżej poznać, koniecznie odwiedźcie Księży Młyn. To jedna z największych, dawnych przędzalni bawełny w mieście. Została wybudowana w 1855 roku. Na jej terenie znajduje się nie tylko fabryka, ale też osiedle dla robotników, sklep fabryczny, straż pożarna, szpital, szkoła, a także zespół pałacowy z parkiem i skwerem.

Pałace Fabrykantów 

Na terenie miasta zlokalizowane są również liczne pałace i wille dawnych właścicieli fabryk. Te piękne budowle są niewątpliwie warte zobaczenia. Wśród największych należy wymienić Pałac Karola Scheiblera, Maksymiliana Goldfedera oraz Pałac Polonia. 

Atrakcje dla dzieci

Łódź to także atrakcyjne miasto do zwiedzania wraz z dziećmi. Maluchy z pewnością będą zachwycone wizytą w łódzkim zoo czy aquaparku Fala. Polecamy odwiedzić również planetarium EC1 czy Centrum Nauki Eksperymentarium. Niezapomnianą rozrywką będzie także park trampolin Saltos, gdzie najmłodsi mogą się swobodnie wyszaleć. 

Szlak łódzkich murali

Łódź słynie także z licznych murali, których obecnie jest w mieście prawie 40. Ich oglądanie to znakomity pomysł na spacer po mieście. Twórcami tych streeartowych dzieł są nie tylko artyści z Polski, ale z całego świata.

Gdzie nocować w Łodzi?

By móc w miarę sprawnie i szybko dotrzeć do najważniejszych punktów turystycznych w Łodzi, warto zdecydować się na nocleg blisko centrum. Doskonałym wyborem będą w tej sytuacji obiekty Boutique Hotel’s. W Łodzi znajdują się aż 4 obiekty tej marki: Boutique Hotel’s Łódź Milionowa, Rewolucji 1905, Piłsudskiego oraz Stefanowskiego. Każde z tych miejsc zapewnia komfortowe noclegi oraz możliwość wykupienia śniadań. Ich dogodna lokalizacja sprawia, że wszystkie zabytki i atrakcje stolicy województwa łódzkiego są na wyciągnięcie ręki.

Wszystkich zainteresowanych city break’iem w Łodzi, zapraszamy do rezerwacji.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi promocjami oraz wydarzeniami w hotelach!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij