Boutique Hotels +48 798 178 178
+48 798 178 178
+48 798 178 178

Idealny hotel na wyjazd służbowy – jak wybrać?

03 lutego 2020

Wyjazdy służbowe w wielu firmach stanowią już chleb powszedni. By przebiegały sprawnie, warto zadbać o odpowiednie zakwaterowania dla swoich pracowników. Oferta hoteli dla firm w dużych miastach takich jak Wrocław, Łódź, Warszawa czy Kraków jest przeogromna. Jak zatem wybrać dobry i tani hotel, by zadowoleni byli zarówno pracownicy, jak i ich przełożeni. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Wyjazdy służbowe czy delegacje stanowią coraz powszechniejsze rozwiązanie w wielu firmach. Pracownicy są wysyłani na szkolenia i konferencje do innych miast lub do pracy w innym oddziale firmy. By mogli w tym czasie efektywnie wypełniać swoje obowiązki, konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego noclegu. Większość firm wybiera wówczas zakwaterowanie pracowników w hotelach konferencyjnych i szkoleniowych. By jednak to rozwiązanie zdało egzamin należy wybrać dobrej jakości obiekt hotelowy. Bez względu na to czy szukacie noclegu we Wrocławiu, Bytomiu, Łodzi czy innym polskim mieście, hotel na wyjazd służbowy powinien charakteryzować się pewnymi cechami. Poznaj te najważniejsze.

Grupowy wyjazd służbowy

Jeśli organizujemy grupowy wyjazd służbowy, zadbajmy, by każdy uczestnik miał komfortowy dojazd do hotelu, który wybierzemy. Najlepiej zdecydować się na obiekty położone albo zaraz przy zjeździe z autostrady lub przy lotnisku, albo takie znajdujące się w centrum miasta, jak hotele sieci Boutique Hotel’s. Lokalizacja w centrum jest tym bardziej wskazana, jeśli planujemy połączyć delegację z integracją. Mieszkając w centrum, uczestnicy będą mieli łatwy dostęp do całej oferty kulturalnej i rozrywkowej miasta.

Wybierając noclegi dla grup we Wrocławiu, Bytomiu, Sosnowcu czy jakimkolwiek innym mieście, warto również zwrócić uwagę na posiłki w nich serwowane. Można wybrać obiekty w stylu Bed & Breakfast, w których uczestnicy będą mogli zjeść tylko śniadanie, a stołować będą się na mieście. Inną alternatywą są hotele z restauracją serwujące zarówno śniadania, jak i obiadokolacje, a do tego mają również menu a’la carte.

Jeśli jednak wybraliśmy tańszy hotel, który nie podaje posiłków lub są to wyłącznie śniadania, zadbajmy o to, by jego położenie pozwalało na bogate sąsiedztwo różnorodnych restauracji. Wtedy każdy z uczestników będzie mógł wybrać sobie swoje ulubione miejsce z oferty gastronomicznej danego miasta.

Pamiętajmy także, że decydując się na organizację wyjazdu dla dużej grupy, każdy z uczestników ma odmienne preferencje kulinarne. Wśród pracowników mogą się pojawić osoby na diecie wegańskiej czy wegetariańskiej, a także z różnorodnymi nietolerancjami pokarmowymi lub uczuleniami. W takiej sytuacji warto wybrać obiekt, który zadba o zróżnicowane potrzeby żywieniowe uczestników lub dobry hotel w centrum zlokalizowany w pobliżu zróżnicowanych lokali gastronomicznych.

Wyjazd służbowy w pojedynkę

Gdy wysyłamy jednego z naszych pracowników w delegację lub wyjazd służbowy, szukając dla niego noclegu, powinniśmy trzymać się warunków podobnych, co w przypadku obiektu dla zorganizowanej grupy. Zwróćmy uwagę na położenie obiektu. Dobrze, by znajdował się blisko punktu docelowego danego pracownika np. siedziby filii firmy, w której ma pracować.

Ważna jest również oferta kulinarna obiektu dostoswana do danej osoby lub łatwy dostęp do restauracji na mieście. Jako że pracownik jedzie w delegację od pracy, hotel, w którym będzie mieszkał, powinien zapewnić mu odpowiednie warunki do pracy. Dobrym wyborem będą obiekty marki Boutique Hotel’s oferujące pobyty biznesowe w Łodzi, Wrocławiu, Sosnowcu i Bytomiu, wyposażone w tzw. business corner, gdzie gość z powodzeniem może rozłożyć się z laptopem i raportami, skorzystać z darmowego Wi-Fi, a do tego napić się kawy lub herbaty. Praca w takich warunkach będzie czystą przyjemnością.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi promocjami oraz wydarzeniami w hotelach!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij