Boutique Hotels +48 798 178 178
+48 798 178 178
+48 798 178 178

Obiekty hotelowe Bed & Breakfast – poznaj zalety!

09 sierpnia 2021

Obiekty noclegowe typu Bed & Breakfast jako pierwsze powstały w Wielkiej Brytanii. W dosłownym tłumaczeniu ich nazwa oznacza „łóżko i śniadanie”, czyli nic innego, jak noclegi ze śniadaniem wliczonym w cenę pobytu. Obecnie ten rodzaj zakwaterowania cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w Anglii, ale na całym świecie. W Polsce również dostępnych jest coraz więcej tego typu obiektów. Jakie są ich zalety? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Obiekty noclegowe typu Bed & Breakfast jako pierwsze powstały w Wielkiej Brytanii. W dosłownym tłumaczeniu ich nazwa oznacza „łóżko i śniadanie”, czyli nic innego, jak noclegi ze śniadaniem wliczonym w cenę pobytu. Obecnie ten rodzaj zakwaterowania cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w Anglii, ale na całym świecie. W Polsce również dostępnych jest coraz więcej tego typu obiektów. Jakie są ich zalety? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Obiekty noclegowe typu Bed & Breakfast posiadają bardzo dużo atutów. Pierwszym z nich jest niezaprzeczalnie cena. Zazwyczaj noclegi w nich są stosunkowo tanie, a opcja codziennego śniadania rekompensuje nieco wyższe koszty w porównaniu z miejscami, gdzie taka usługa nie jest świadczona.

Noclegi w komfortowych pokojach

Ponadto w ramach noclegów Bed & Breakfast oferowane są zazwyczaj komfortowe pokoje w wielu przypadkach z osobnymi łazienkami. To zapewnia dużą swobodę pobytu oraz prywatność. Zdarza się jednak że łazienki są współdzielone np. przez dwa pokoje lub znajdują się na korytarzu, warto sprawdzić zatem dostępne opcje, zanim zdecydujemy się na zarezerwowanie noclegu w konkretnym obiekcie.

Pyszne śniadanie w formie bufetu szwedzkiego

Oczywiście nie można nie wspomnieć o samym śniadaniu. Jeśli lubicie z rana zjeść pyszny i pożywny posiłek, to opcja Bed & Breakfast jest idealna dla Was. Tego rodzaju obiekty oferują zazwyczaj pierwszy posiłek w formie bufetu szwedzkiego. Znajdzie się w nim pyszne pieczywo, duży wybór serów, wędlin i innych dodatków, a także pyszne owoce oraz śniadania ciepłe w postaci jajecznicy czy parówek. Oczywiście do każdego posiłku serwowana jest kawa i herbata w dowolnych ilościach, a także woda i soki.

Jako że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a będąc na wyjeździe, po prostu nie chce się nam go przygotowywać, opcja Bed & Breakfast wydaje się być najbardziej wygodną. Po obudzeniu wystarczy zejść do sali śniadaniowej, gdzie, w towarzystwie innych gości, możemy delektować się zawsze świeżym i smacznym początkiem dnia. Bez względu na to czy przyjechaliśmy w celach turystycznych czy biznesowych, dzięki usłudze Bed & Breakfast będziemy mieli mnóstwo siły i energii już od samego rana. 

Opcja Bed & Breakfast stwarza także cenne możliwości do poznania nowych osób. Śniadania serwowane są na wspólnej sali, gdzie wszyscy goście przychodzą zjeść. Takie okoliczności sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości oraz porannym pogawędkom przy kawie lub herbacie. Możemy wówczas wymienić się z innymi naszymi uwagami dotyczącymi pobytu, usłyszeć, co warto zwiedzić w nowym mieście lub po prostu porozmawiać o pogodzie. Wspólne śniadanie w gronie większej liczby osób z pewnością wszystkich nastroi pozytywnie, a goście poczują się jak w domu.

Pozostałe zalety obiektów noclegowych typu Bed & Breakfast

Komfortowe noclegi i pyszne śniadania w obiektach Bed & Breakfast to niejedyne atuty takich miejsc. Warto podkreślić, że ich oferta skierowana jest zarówno do gości biznesowych, jak i turystycznych. Świetnie będą się tu czuć single, pary, grupy przyjaciół, a także rodziny z dziećmi, które większość czasu spędzają poza obiektem noclegowym. W niektórych miejscach dostępne są również dodatkowe usługi np. możliwość skorzystania z sali konferencyjnej lub kącik zabaw dla dzieci. 

Niekwestionowaną zaletą obiektów Bed & Breakfast jest także ich lokalizacja. Idealnym tego przykładem są Boutique Hotel’s, które znajdują się w Łodzi, Wrocławiu, Sosnowcu i Bytomiu. Każdy z tych obiektów położny jest blisko centrum, a jednocześnie w ustronnym otoczeniu zapewniającym komfortowy wypoczynek. Dzięki takiemu umiejscowieniu Boutique Hotel’s świadczące usługi Bed & Breakfast stanowią idealne miejsce na nocleg, jeśli od rana pragniemy zwiedzać miasto lub mamy ważne spotkanie biznesowe. Stąd szybko i sprawnie dotrzemy do najważniejszych punktów turystycznych, lokali gastronomicznych oraz przestrzeni biznesowych.

Jeśli zatem szukacie komfortowego noclegu w wyżej wymienionych miastach z opcją śniadania wliczonego w cenę, to oferta Boutique Hotel’s z pewnością do Was przemówi. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi promocjami oraz wydarzeniami w hotelach!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij