Boutique Hotels +48 798 178 178
+48 798 178 178
+48 798 178 178

Funkcjonalna łazienka hotelowa – mówimy jak!

29 stycznia 2020

Łazienka hotelowa, jej wygląd i aranżacja, mają niemalże takie samo znaczenie jak prezencja samego pokoju. Goście spędzają w niej bowiem wiele czasu, załatwiając swoje najbardziej intymne czynności. Jest to również przestrzeń od relaksu i odpoczynku po długim, pełnym wyzwań dniu, a jeśli jest się gościem biznesowym, to również po stresujących spotkaniach z klientami. Warto zatem zadbać, o tę przestrzeń i nie traktować jej po macoszemu. Jak powinna wyglądać łazienka hotelowa łącząca w sobie estetykę i funkcjonalność. O tym w dzisiejszym artykule.

Po pierwsze, czystość

Bez względu na to czy nasz obiekt oferuje łazienkę w każdym pokoju, czy jest ona ogólnodostępna dla całego piętra, pierwszą i niepodważalną zasadą jest jej czystość. Nawet bowiem najbardziej designerskie pomieszczenie nie zrobi wrażenia na gościach, jeśli zauważą oni braki w higienie. Ponadto brudna lub niedoczyszczona łazienka może ich skutecznie zniechęcić do powrotu do naszego obiektu, a tego przecież chcielibyśmy uniknąć. Dołóżmy zatem wszelkich starań, by bez względu na aranżację, nasze łazienki hotelowe cechowały się pierwszorzędną czystością.

Tu przy okazji warto podkreślić, że należy wyposażać łazienki hotelowe, tak, by ich czyszczenie zajmowało jak najmniej czasu. Unikajmy zatem trudnodostępnych miejsc i zakamarków, które trudno doczyścić oraz mebli i akcesoriów łazienkowych o zbyt dekoracyjnym wyglądzie. Współczesne hotele stawiają przede wszystkim na minimalizm, który nie tylko estetycznie wygląda, ale jest jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości.

Po drugie, funkcjonalność

Funkcjonalność to kolejny aspekt, którego nie może zabraknąć ani w pokoju hotelowym, ani tym bardziej w łazience. Osoby szukające dobrych i tanich hoteli we Wrocławiu, Łodzi lub innym dużym mieście w Polsce, pragną mieszkać w przestrzeniach, które maksymalnie ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. To również powinna im zapewniać łazienka. Pamiętajmy również że do hoteli przyjeżdżają zarówno rodziny z dziećmi, pary, klienci biznesowi, osoby starsze, dlatego, tak ważne jest, by łazienki były dostosowane do wymogów każdego gościa. Wiadomo, że dzieci będą potrzebować udogodnień, a seniorzy, niekoniecznie będą w stanie wejść do designerskiej wanny. Najbezpieczniej zatem jest montować w łazienkach hotelowych kabinę prysznicową, i to taką z maksymalnie niskim brodzikiem, a najlepiej jego brakiem. Uchroni to użytkowników przed przykrymi wypadkami.

Równie ważny jest układ przestrzeni. Łazienka hotelowa powinna być wystarczająco duża, by swobodnie się w niej poruszać. Dobrze, by zmazało się w niej miejsce na kosmetyki czy powieszenie ręcznika lub szlafroka.

O funkcjonalności pomieszczenia łazienkowego decyduje również odpowiednio rozmieszczone oświetlenie. Najważniejsza jest część przy lustrze. Światło powinno być tak ustawione, by można się swobodnie pomalować.

Zwróćmy również uwagę na wysokość toalety. I w tym przypadku także powinna ona brać pod uwagę potrzeby i możliwości gościa w każdym wieku.

Po trzecie, estetyka

We współczesnych hotelach konferencyjnych, ale też rodzinnych stawia się na minimalizm, który trafia w niemalże każdy gust. Łazienka urządzona w tym stylu jest nienachlana, nie przytłacza swoją aranżacją, a przy tym jest estetyczna i elegancka. Goście czują się w niej swobodnie, a przebywanie w niej sprawia autentyczną przyjemność.

Minimalizm wnosi również do pomieszczenia tak pożądaną w hotelach neutralność. Goście przecież są różni, każdy lubi coś innego, jednak zastosowanie ponadczasowej, subtelnej elegancji trafia w gust właściwie każdego gościa.

Pamiętajmy, że hotelowa łazienka ma być ładna, ale przede wszystkim praktyczna. Nie możemy stracić tej cechy, urządzając jej wnętrze. Goście będą bardziej skłonni wybaczyć nam poświęcenie estetyki na rzecz funkcjonalności niż odwrotnie. Na szczęście w dzisiejszych czasach, nie ma potrzeby rezygnowania ani z jednej ani z drugiej opcji, czego idealnym przykładem są stylowe i praktyczne łazienki w obiektach Boutique Hotel’s, do których serdecznie zapraszamy zarówno gości prywatnych, jak i biznesowych. Lokalizacja w centrum miast: Wrocławia, Sosnowca, Łodzi i Bytomia to zdecydowany atut naszych hoteli konferencyjnych. A jeśli połączymy to ze stylową estetyką oraz wysoką funkcjonalnością naszych pokoi i łazienek, mamy gwarantowany idealny nocleg.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi promocjami oraz wydarzeniami w hotelach!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij